Ravisukad last ootavale emale

Kõik teavad, et paljud inimesed maailmas kannatavad veresoontehaiguste all, kuid kuidas saaksid just tulevased emad kaitsta oma tervist, et saavutada peale sünnitust hea vorm ja sünnitada terved lapsed?

Rasedatel, kellel on soodumus veresoontehaigustele, on nüüd võimalus vahetada tavalised sukkpüksid rasedate spetsiaalsete tugusukkpükste vastu, mis aitavad veeniprobleemide vastu.

Raseduse perioodil tõuseb erakordselt kõrgele risk rasedate veenilaienditele ja varikoosile ning selle ägenemisele, eriti teise ja järgnevate raseduste jooksul.

Miks see risk on nii kõrge?

Asi on selles, et raseduse jooksul muutub naise hormonaalne tasakaal, mis nõrgendab veresoonte seinte elastsust ja vastupidavust. Raseduse ajal suureneb veenisisene rõhk otsesest survest loote poolt vaagna piirkonna veenidele ja ka seoses kaalu tõusuga raseduse ajal. Selleks et vältida veenilaiendite teket tuleb kanda spetsiaalseid rasedate ravisukkpükse või ravisukki. Võib juhtuda ka nii, et tavalistest profülaktilistest sukkpükstest võib jääda väheks.

Mis haiguste korral?

Veresoontehaigused tava- ja rasedatel patsientidel, lümfostaas, tromboflebiit, kompressioonravi korral peale lõikust või skleroteraapiat, samuti veresoontehaiguste profülaktikaks.

Muidugi iga veresoontekirurg individuaalselt aitab leida igale patsiendile oma raviskeemi, kuid väga suure osa selles ravis mängib kompressioonravi.

Kui vanasti kasutati kompressiooniravis ainult elastiksidemeid, siis nüüd saab kanda praktilisi ja hea väljanägemisega tugitooteid nii tavapatsient, kui ka tulevane ema.

Mis vahe on elastiksidemel ja kompressioonitootel?

Kompressioonitoodete rõhk määratakse mmHg-s, mitte DEN-des. Venosan pakub kolme kompressioonitaset. Õige surve aitab välja valida kas veresoontekirurg või saab seda teha spetsialist sukakabinetist. Rõhk jaotub jala peale järgnevalt: maksimaalne rõhk 100% on pahkluul, põlve juures väheb rõhk 75%-ni, reieosal on rõhk juba 50% ning kubemes kuni 20%. Just selline õige rõhkude jaotumine kompressioonitootel kiirendab vere- ja lümfiäravoolu jalaveenidest. Kui kasutada elastiksidet, siis sellist õiget rõhkude jaotumist ei ole võimalik saavutada.

Millised tooted?

Pakume last ootavatele emadele erinevaid ravisukki, põlvikuid ja sukkpükse veresoontehaiguste raviks ja ennetamiseks.

Kõik rasedad peaks kandma kompressioonitooteid. Ennekõike peaksid kandma need tulevased emad, kes töö juures pikalt istuvad või seisavad. Samuti need, kellel on juba pärilik eelsoodumus veresoontehaiguste suhtes. Profülaktikaks pakub Venosan tooteid survega  kuni 20mmHg Venosan Legline 140.

Rasedad, kellel juba ravitakse või on silmaga näha veenilaiendeid, peaksid kandma ravikompressioonitooteid, mille kompressiooniklassid on 1-3. 1-2 kompressiooniklass (alates 18mmHg- 32mmHg) on mõeldud neile, kellel on probleeme pindmiste veresoontega ja 3. kompressiooniklass  (34mmHg-45mmHg) on neile, kellel on süvaveenide või lümfisüsteemi probleemid.

Rasedate tugisukkpükstel on spetsiaalne elastne kõhuosa, mida saab reguleerida vastavalt raseduse suurusele.

Tähelepanu!

Alati tuleb meeles pidada, et ka kompressioonitoodetel on oma “best before” – pideval kandmisel ja pesemisel on kasutamisaeg 6 kuud. Kui see aeg on möödas, tuleks toodet uuendada. Kellel on suured probleemid veenilaienditega, peab toote jalga panema hommikul, veel voodis olles ja tõstes jalad üles. Veresooned on sellises asendis tühjad. Kompressioonitooted aitavad veresoontel mitte üleliia laieneda.